18125C684K4T2A
Mfr.Part #
18125C684K4T2A
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
Height :
1.27mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
4.5mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
26.988746mg
Capacitance :
0.68µF
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
Automotive
Number of Pins :
2
Dielectric Material :
2
Ratings :
AEC-Q200
Thickness :
1.27mm
Datasheets
18125C684K4T2A
KYOCERA AVX 18125C684K4T2A
0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125C684K4T2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
18125C684K4T2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V