18125C474K4T4A
Mfr.Part #
18125C474K4T4A
Description
CAP CER SMD
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Width :
3.2mm
Tolerance :
10%
Capacitance :
470nF
Multilayer :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
4.5mm