18125C335KAT2A
Mfr.Part #
18125C335KAT2A
Description
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812
Stock
333
In Stock :
333
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.5mm
Case Code (Imperial) :
1812
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.110 2.79mm
Dissipation Factor :
2.5 %
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
4532
yes
Height :
2.79mm
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
3.3μF
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
2
Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
2.794mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Multilayer :
yes
Number of Pins :
Datasheets
18125C335KAT2A
KYOCERA AVX 18125C335KAT2A
3.3μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)