18125C334KAT2A
Mfr.Part #
18125C334KAT2A
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
Stock
28
In Stock :
28
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.016mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material :
Ceramic
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Height :
940μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.33μF
Case Code (Metric) :
4532
Voltage :
50V
Length :
4.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated AC :
50V
Case Code (Imperial) :
1812
Temperature Characteristics Code :
X7R
Published :
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
3.2mm
Dissipation Factor :
2.5 %
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
18125C334KAT2A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 18125C334KAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1812 (4532 Metric), Voltage:50V, Number of Terminations:2, Number of Pins:2, 18125C334KAT2A pinout, 18125C334KAT2A datasheet PDF, 18125C334KAT2A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 18125C334KAT2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 18125C334KAT2A
0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)