18125C334JAT2A
Mfr.Part #
18125C334JAT2A
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
Stock
389
In Stock :
389
Depth :
3.2mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Number of Terminations :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
Unknown
Contact Plating :
Tin
Length :
4.5mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Imperial) :
1812
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
1.016mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
4532
Capacitance :
0.33μF
Height :
1.02mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dissipation Factor :
2.5 %
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
18125C334JAT2A
KYOCERA AVX 18125C334JAT2A
0.33μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)