18125C274KAT4A
Mfr.Part #
18125C274KAT4A
Description
CAP CER SMD
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
270nF
Depth :
3.2mm