18125C225MAT4A
Mfr.Part #
18125C225MAT4A
Description
CAP CER SMD
Package / Case :
Negative Tolerance :
20%
EAR99
Dielectric :
X7R
Positive Tolerance :
20%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
4.5mm
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
2.2μF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
2.79mm
Width :
3.2mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C