18125C224KAT2A
Mfr.Part #
18125C224KAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1812 (4532 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Dissipation Factor :
2.5 %
Published :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.016mm
No
Height :
940μm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Depth :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.22µF
Contact Plating :
Tin
REACH SVHC :
No SVHC
Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
4.5mm
X7R
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated AC :
50V
Case Code (Metric) :
Voltage :
50V
Datasheets
18125C224KAT2A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 18125C224KAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1812 (4532 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Pins:2, Voltage:50V, 18125C224KAT2A pinout, 18125C224KAT2A datasheet PDF, 18125C224KAT2A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 18125C224KAT2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 18125C224KAT2A
0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)