18125C224K4Z2A
Mfr.Part #
18125C224K4Z2A
Description
CAP CER SMD
yes
Positive Tolerance :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
4.5mm
Terminal Finish :
Tin/Nickel (Sn/Ni)
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
3.2mm
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Reference Standard :
AEC-Q200
Capacitance :
220nF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
1.27mm
Negative Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C