18125C224JAT2A
Mfr.Part #
18125C224JAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812
Length :
4.5mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Surface Mount
Dielectric Material :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
1.016mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.22µF
Datasheets
18125C224JAT2A
KYOCERA AVX 18125C224JAT2A
0.22μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)