18125C184MAT2A
Mfr.Part #
18125C184MAT2A
Description
CAP CER 0.18UF 50V X7R 1812
Length :
4.5mm
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±20%
12 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
3.2mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
1.016mm
Capacitance :
0.18µF
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V