18125C105JAT4A
Mfr.Part #
18125C105JAT4A
Description
CAP CER SMD
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Dielectric :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
1.27mm
Width :
3.2mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
1μF
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Length :
4.5mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
5%
Datasheets
18125C105JAT4A
KYOCERA AVX 18125C105JAT4A
1μF 50V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
18125C105JAT4A Overview
Stable operation requires a temperature higher than -55°C.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
18125C105JAT4A Features
with the voltage - Rated DC of 50V