18125A823JAT2A
Mfr.Part #
18125A823JAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Negative Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
HTS Code :
yes
Positive Tolerance :
5%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Capacitance :
82nF
Height :
2.79mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
3.2mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
4.5mm