18125A822KAT2A
Mfr.Part #
18125A822KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1812
yes
Depth :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Length :
4.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Terminations :
2
Thickness :
1.27mm
Capacitance :
8200pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
18125A822KAT2A
KYOCERA AVX 18125A822KAT2A
8200pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A822KAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
18125A822KAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V