18125A822JAT2A
Mfr.Part #
18125A822JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1812
Stock
35
In Stock :
35
yes
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Published :
2004
Dissipation Factor :
10 %
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.27mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
1812
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Pins :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
Height :
1.1mm
Mount :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm