18125A821KAT2A
Mfr.Part #
18125A821KAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V NP0 1812
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Dielectric :
C0G
Thickness :
1.016mm
12 Weeks
Number of Pins :
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
820pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
18125A821KAT2A
KYOCERA AVX 18125A821KAT2A
820pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A821KAT2A Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
18125A821KAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V