18125A682JAT2A
Mfr.Part #
18125A682JAT2A
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
1812 (4532 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Thickness :
1.016mm
Depth :
3.2mm
Height :
1.1mm
Tolerance :
±5%
Number of Pins :
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dissipation Factor :
10 %
Datasheets
18125A682JAT2A
KYOCERA AVX 18125A682JAT2A
6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)