18125A682GAT2A
Mfr.Part #
18125A682GAT2A
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812
Depth :
3.2mm
EAR99
HTS Code :
Capacitance :
6800pF
Height :
1.02mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Thickness :
1.016mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Length :
4.5mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Datasheets
18125A682GAT2A
KYOCERA AVX 18125A682GAT2A
6800pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A682GAT2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
18125A682GAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V