18125A682FAT4A
Mfr.Part #
18125A682FAT4A
Description
CAP CER SMD
Published :
Weight :
26.988746mg
WRAPAROUND
Width :
3.2mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Height :
1.02mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
1%
Capacitance :
6.8nF
Length :
4.5mm
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
3.2mm
Datasheets
18125A682FAT4A
KYOCERA AVX 18125A682FAT4A
6.8nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
18125A682FAT4A Overview
Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with 30ppm/Cel ppm/°C being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
18125A682FAT4A Features
with 30ppm/Cel ppm/°C being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V