18125A682FAT2A
Mfr.Part #
18125A682FAT2A
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812
Height :
1.02mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
SMD/SMT
HTS Code :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
1.016mm
Length :
4.5mm
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
18125A682FAT2A
KYOCERA AVX 18125A682FAT2A
6800pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A682FAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
18125A682FAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V