18125A562GAT2A
Mfr.Part #
18125A562GAT2A
Description
CAP CER 5600PF 50V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.5mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±2%
Published :
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.016mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Surface Mount, MLCC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
1.02mm
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Datasheets
18125A562GAT2A
KYOCERA AVX 18125A562GAT2A
5600pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18125A562GAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
18125A562GAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V