18125A473JAT2A
Mfr.Part #
18125A473JAT2A
Description
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1812
Surface Mount, MLCC
Material :
Ceramic
Depth :
3.2mm
Thickness :
1.016mm
Height :
1.1mm
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
50V