18125A392JAT2A
Mfr.Part #
18125A392JAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Length :
4.5mm
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
3900pF
Thickness :
1.016mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material :
Ceramic
Mount :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Height :
1.1mm