18121C105KAZ2A
Mfr.Part #
18121C105KAZ2A
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Stock
35
In Stock :
35
Thickness (Max) :
0.090 2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
1812
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Voltage :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated AC :
100V
Dielectric Material :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
4532
JESD-609 Code :
e2
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.79mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
4.5mm
Depth :
3.2mm
Terminal Finish :
Tin/Nickel (Sn/Ni)
Feature :
Soft Termination
Series :
FLEXITERM®
Mount :
Surface Mount
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness :
2.286mm
Datasheets
18121C105KAZ2A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 18121C105KAZ2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100V, Package / Case:1812 (4532 Metric), Number of Pins:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, 18121C105KAZ2A pinout, 18121C105KAZ2A datasheet PDF, 18121C105KAZ2A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 18121C105KAZ2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 18121C105KAZ2A
FLEXITERM® 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)