18121C105K4Z2A
Mfr.Part #
18121C105K4Z2A
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Thickness :
1.016mm
Series :
FLEXITERM®
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Height :
2.29mm
Length :
4.5mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e2
Factory Lead Time :
36 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Nickel (Sn/Ni)
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1μF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
3.2mm
Feature :
Soft Termination
Datasheets
18121C105K4Z2A
KYOCERA AVX 18121C105K4Z2A
FLEXITERM® 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121C105K4Z2A Overview
A program's size/dimension is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
18121C105K4Z2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V