18121C103KAT2A
Mfr.Part #
18121C103KAT2A
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1812
Stock
432
In Stock :
432
Ceramic Capacitors
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
940μm
Case Code (Metric) :
4532
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
1812
Material :
Ceramic
Thickness :
1.016mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Capacitance :
10000pF
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±10%
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Published :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm