18121A822KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
18121A822KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 100V NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
100V
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Published :
Width :
6.35mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Dielectric :
C0G
Height :
1.78mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
1.016mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Capacitance :
8200pF
Tolerance :
±10%