18121A822JAT2A
Mfr.Part #
18121A822JAT2A
Description
CAP CER 8200PF 100V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
8200pF
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Length :
4.5mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
1.1mm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
Surface Mount
Width :
6.35mm
Thickness :
1.016mm
Pbfree Code :
yes
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
SMD/SMT
Material :
Ceramic
Datasheets
18121A822JAT2A
KYOCERA AVX 18121A822JAT2A
8200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A822JAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
18121A822JAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V