18121A821KAT2A
Mfr.Part #
18121A821KAT2A
Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1812
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Number of Pins :
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.016mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
820pF
Datasheets
18121A821KAT2A
KYOCERA AVX 18121A821KAT2A
820pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A821KAT2A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 100V - Rated DC.
18121A821KAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V