18121A682JAT2A
Mfr.Part #
18121A682JAT2A
Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 1812
Tolerance :
±5%
Number of Pins :
Published :
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Radiation Hardening :
No
Height :
1.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
C0G NP0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.27mm
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
26.988746mg
Material :
Ceramic
Dielectric :
C0G
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Length :
4.5mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
3.2mm
Datasheets
18121A682JAT2A
KYOCERA AVX 18121A682JAT2A
6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A682JAT2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
18121A682JAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V