18121A502JAT2A
Mfr.Part #
18121A502JAT2A
Description
CAP CER 5000PF 100V NP0 1812
SMD/SMT
Weight :
26.988746mg
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5000pF
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Height :
2.54mm
Thickness :
1.016mm
Depth :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Radiation Hardening :
No
1812 (4532 Metric)
Published :
Datasheets
18121A502JAT2A
KYOCERA AVX 18121A502JAT2A
5000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A502JAT2A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
18121A502JAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V