18121A472JAT4A
Mfr.Part #
18121A472JAT4A
Description
CAP CER 4700PF 100V NP0 1812
Length :
4.5mm
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Case Code (Imperial) :
Height :
1.4mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Thickness :
1.016mm
1812 (4532 Metric)
Number of Pins :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Mount :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±5%