18121A392KAT2A
Mfr.Part #
18121A392KAT2A
Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
1.016mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Length :
4.5mm
EAR99
Depth :
3.2mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C