18121A392JAT2A
Mfr.Part #
18121A392JAT2A
Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1812
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Length :
4.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.1mm
Thickness :
1.016mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Factory Lead Time :
111 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Multilayer :
yes
Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%