18121A332KAT2A
Mfr.Part #
18121A332KAT2A
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
100V
Number of Pins :
2
Height :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Length :
4.5mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Thickness :
1.016mm
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
Capacitance :
3300pF
1812 (4532 Metric)
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
18121A332KAT2A
KYOCERA AVX 18121A332KAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A332KAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
18121A332KAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V