18121A332GAT2A
Mfr.Part #
18121A332GAT2A
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1812
Stock
324
In Stock :
324
Published :
2010
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Case Code (Imperial) :
1812
1 (Unlimited)
HTS Code :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Length :
4.5mm
Thickness :
1.016mm
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Pbfree Code :
yes
Height :
1.4mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
18121A332GAT2A
KYOCERA AVX 18121A332GAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A332GAT2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
18121A332GAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V