18121A332FAT2A
Mfr.Part #
18121A332FAT2A
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G
HTS Code :
Capacitance :
3300pF
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
1.016mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Height :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
18121A332FAT2A
KYOCERA AVX 18121A332FAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A332FAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
18121A332FAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V