18121A272GAT2A
Mfr.Part #
18121A272GAT2A
Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 1812
TR, Embossed, 7 Inch
Radiation Hardening :
No
ROHS3 Compliant
Weight :
26.988746mg
Capacitance :
2700pF
Depth :
3.2mm
JESD-609 Code :
e3
Length :
4.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.016mm
yes
HTS Code :
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Datasheets
18121A272GAT2A
KYOCERA AVX 18121A272GAT2A
2700pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A272GAT2A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
18121A272GAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V