18121A222KAT2A
Mfr.Part #
18121A222KAT2A
Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
1.016mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
2200pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Weight :
26.988746mg
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
4.5mm
Height :
2.54mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm