18121A222FAT9A
Mfr.Part #
18121A222FAT9A
Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.4mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
4.5mm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Capacitance :
2200pF
Thickness :
1.016mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Width :
3.2mm