18121A183KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
18121A183KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 100V NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
3.2mm
Published :
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Thickness :
1.016mm
Capacitance :
0.018μF
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.5mm
Height :
1.78mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
100V