18121A182KAT2A
Mfr.Part #
18121A182KAT2A
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 1812
Capacitance :
1800pF
Length :
4.5mm
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Weight :
26.988746mg
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.016mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Datasheets
18121A182KAT2A
KYOCERA AVX 18121A182KAT2A
1800pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A182KAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
18121A182KAT2A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V