18121A182JAT2A
Mfr.Part #
18121A182JAT2A
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 1812
Stock
860
In Stock :
860
Case Code (Imperial) :
1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
3.2mm
Case Code (Metric) :
4532
Length :
4.5mm
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Thickness :
1.016mm
Height :
1.1mm