18121A152JAT2A
Mfr.Part #
18121A152JAT2A
Description
CAP CER 1500PF 100V NP0 1812
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Material :
Ceramic
Length :
4.5mm
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±5%
Thickness :
1.016mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height :
1.1mm
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
18121A152JAT2A
KYOCERA AVX 18121A152JAT2A
1500pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A152JAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
18121A152JAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V