18121A112JAT2A
Mfr.Part #
18121A112JAT2A
Description
CAP CER 1100PF 100V NP0 1812
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Thickness :
1.016mm
Capacitance :
1100pF
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Datasheets
18121A112JAT2A
KYOCERA AVX 18121A112JAT2A
1100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
18121A112JAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
18121A112JAT2A Features
a size/dimension of 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V