18121A102KAT2A
Mfr.Part #
18121A102KAT2A
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 1812
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
2.54mm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.040 1.02mm
Depth :
3.2mm
Length :
4.5mm