1812-823H
Mfr.Part #
1812-823H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 82UH 169MA 7 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
7Ohm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
82μH
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Shielding :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Mount :
Surface Mount
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Test Frequency :
2.5MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Q Factor :
50
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±3%
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
169mA
Published :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2-SMD
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
169mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Number of Pins :
2
ECCN Code :
EAR99
Depth :
3.4mm
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Height :
3.4mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Datasheets
1812-823H
API Delevan 1812-823H
1812-823H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD