1812-820J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-820J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82NH 700MA 250MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Material - Core :
Phenolic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Q Factor :
25
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
750MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shielding :
Unshielded
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
700mA
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
No
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
700mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Factory Lead Time :
16 Weeks
Test Frequency :
50MHz
Mount :
Surface Mount
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
HTS Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Height :
3.4mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Number of Terminations :
2
Package / Case :
2-SMD
Depth :
3.4mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
25 @ 50MHz
Series :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
82nH
Datasheets
1812-820J
API Delevan 1812-820J
1812-820J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD