1812-683H
Mfr.Part #
1812-683H
Description
FIXED IND 68UH 183MA 6 OHM SMD
Current Rating :
183mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Inductance :
68μH
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
2.5MHz
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Max DC Current :
183mA
Q Factor :
50
DC Resistance (DCR) :
6Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Depth :
3.4mm
Height :
3.4mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
1812-683H
API Delevan 1812-683H
1812-683H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD