1812-680J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812-680J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68NH 770MA 250MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
50MHz
Material - Core :
Phenolic
Current Rating (Amps) :
770mA
Current Rating :
770mA
Length :
3.2004mm
Frequency - Self Resonant :
750MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Shielding :
Unshielded
Termination :
SMD/SMT
Q @ Freq :
25 @ 50MHz
Inductance :
68nH
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Package / Case :
2-SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Q Factor :
25
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Max DC Current :
770mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.190 4.83mm
Datasheets
1812-680J
API Delevan 1812-680J
1812-680J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD